سرویس خواب

سرویس خواب:

امروزه با گذشت زمان در اتاق خواب ها از سرویس خواب به جای رختخواب سنتی استفاده می شود؛ هرچند وجود رختخواب نیز در ایران همچنان مورد استفاده بسیاری از مردم می باشد. تخت خواب ها با توجه به راحتی و قابل استفاده بودن در هر زمان بیشتر مورد توجه بوده و به یکی از لازمه های مردم در اسباب و اثاثیه آنان مورد توجه است.

سرویس خواب ها شامل موارد گوناگونی است که از جمله آن ها می توان به تخت خواب، تشک، پاتختی، آینه و کنسول و عسلی اشاره کرد. در بازار ایران سرویس خواب ها در جنس ها ، رنگ بندی ها و قیمت های متفاوتی تولید و عرضه میگردد.

سرویس خواب های فلزی، سرویس خواب های چوب و فلز، سرویس خواب های نئوپان و ملامینه، سرویس خواب های MDF وکیوم و رنگی، همه و همه از جمله سرویس خواب های حال حاضر در ایران هستند که در ادامه با نحوه ساخت و جنس و قیمت آنها توضیح خواهیم داد.

استفاده از سرویس خواب مزایا و معایب گوناگونی دارد که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

مزایای استفاده از سرویس خواب:

 1. قابل استفاده بودن در هر زمان
 2. راحتی و آسایش بیشتر
 3. کارایی بیشتر
 4. استفاده از آن به عنوان مکانی برای مطالعه آزاد
 5. قابلیت مونتاژ در محل

معایب استفاده از سرویس خواب:

 1. قیمت خرید بالا نسبت به رختخواب
 2. نیاز بیشتر به مراقبت از سرویس خواب
 3. شستشوی مشکل تشک تخت

 

سرویس خواب فلزی و چوب و فلز:

برای توضیح سرویس خواب فلزی یا چوب و فلز ابتدا با نحوه تولید آن آشنا میشویم و سپس به ابعاد گوناگون آن می پردازیم؛

برای تولید تخت خواب فلزی ابتدا لوله ها و پروفیل هایی را از جنس آهن از بازار آهن خریداری میکنند و سپس در کارگاه آهنگری، لوله ها را با دستگاه برش آهن به اندازه مشخص شده برش می دهند. پس از آن جهت اتصال لوله ها به هم، آنها را با دستگاه جوش به هم جوش داده و محکم می کنند. در مرحله بعد تخت خواب آماده شده را به رنگ کاری منتقل کرده و رنگ موردنظر را روی آن می پاشند. البته در بسیاری از موارد پس از برش لوله ها، آنها را با دستگاه خم کن خم کرده و به شکل ها و مدل های گوناگونی تبدیل میکنند و سپس به قسمت جوشکاری می فرستند. لوله های آهنی را با رنگ کوره ای پودری (الکترواستاتیک) رنگ کرده و سپس خشک می کنند.

در تخت خواب های چوب و فلز نیز پس از آماده شدن کلاف تخت و پس از رنگ کاری، تخت چوب های برش داده شده را روی تخت خواب پیچ می کنند و سپس آماده ارسال به بازار برای فروش می نمایند. جنس چوب ها در این مدل های تخت خواب ها معمولا از نئوپان با روکش ملامینه ضدخش می باشد.

قیمت این تخت خواب ها عموما از مدل های تمام چوب پایین تر بوده ولی مقاوم و استحکام بیشتری دارند.

 

سرویس خواب چوبی:

سرویس خواب های چوبی در بازار از نظر جنس به سه دسته تقسیم می شوند: 1. سرویس خواب چوبی 2. سرویس خواب ام دی اف 3. سرویس خواب نئوپان

 1. سرویس خواب چوبی به دسته ای از سرویس خواب ها گفته می شود که معمولا از جنس چوب راش در تهیه و توزیع آن استفاده شده است. این سرویس خواب ها عموما دونفره بوده و قیمت بالایی نسبت به بقیه مدل ها دارد.
 2. سرویس خواب MDF دسته ای از سرویس خواب ها هستند که از جنس MDF با روکش وکیوم یا رنگ پوششی در بدنه خود استفاده کرده اند. جنس بدنه آنها مرغوب بوده و قیمت متوسط و مناسبی در بازار دارند و به همین علت به پرفروش ترین مدل ها در این زمینه تبدیل شده اند. سرویس خواب هایی که از رنگ پوششی درست شده اند معمولا در بازار در رنگ های سفید، عسلی و فندقی موجود می باشند.
 3. دسته سوم از سرویس خواب های چوبی با بدنه نئوپان و معمولا با روکش ملامینه ضدخش تولید و عرضه میشوند. این سرویس خواب ها قیمت نسبتا پایین تری از بقیه مدل ها دارند و کیفیت آنها بسته به نوع نئوپانی که استفاده شده است متفاوت است. بهترین نوع نئوپان در بازار در حال حاضر نئوپان پویا می باشد که استحکام و پوشش خوبی دارد و قابل قبول می باشد.

 

سرویس خواب ها از نظر ابعاد به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. سرویس خواب یک نفره
 2. سرویس خواب دو نفره
 3. سرویس خواب دو طبقه

 

 1. سرویس خواب یک نفره:

سرویس خواب های یک نفره در مدل های فلزی، چوب و فلز و تمام چوب تولید و عرضه می گردند.

طول تخت خواب آنها 200 سانتی متر، عرض آن 90 سانتی متر و ارتفاع آن ها به 100 سانتی متر می رسد. این تخت خواب ها قیمت نسبتا پایین تری داشته و به راحتی در خودرو سواری جا میشوند. سرویس خواب های یک نفره انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می توان به سرویس خواب کودکانه مانند مدل های کیتی، بن تن، مرد عنکبوتی و ... اشاره کرد که در رنگ های فانتزی نیز تولید و عرضه می گردد. دسته دیگر سرویس خواب یک نفره در مدل های کلاسیک می باشد که برای رده سنی جوانان و بزرگسالان مناسب است و دسته دیگر هم سرویس خواب های جوانانه هستند که میتوان به مدل های آدیداس و پوما اشاره کرد.

سرویس خواب یک نفره در چوب چوب به صورت تخت خالی یا سرویس کامل به فروش می رسد. سرویس کامل آنها شامل: تخت، کشو تخت،کفی، پاتختی، دراور با قاب آینه و صندلی و تشک می باشد.

کشو تخت خواب شامل یک جفت کشو بوده که از جنس نئوپان با روکش ملامینه می باشد و طول هر کدام از آنها حدود 1 متر و عرض آن حدود 60 سانتی متر و عمق کشوها حدود 11 سانتی متر می باشد. در قسمت زیر این کشوها از چرخ استفاده شده و این کشوها درست در زیر تخت خواب و روی زمین قرار میگیرند.

کفی تخت در چوب چوب به همراه تخت خواب به فروش می رسد که انواع مختلفی دارند: کفی فلزی، کفی چوبی، کفی جکدار. کفی فلزی معمولا زمانی استفاده می شود که مشتری بخواهد از کشو تخت در سرویس خود استفاده کند که در این صورت مجبور است از کفی فلزی استفاده نماید. کفی چوبی نیز عموما زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که مشتری از قید چوبی استفاده نموده و نمی خواهد از کشو در سرویس خود استفاده نماید که در این صورت میتواند از کفی چوبی در سرویس خواب خود استفاده کند. کفی جکدار هم فلزی بوده که از دو جک در کناره های کفی استفاده شده است. این نوع کفی استحکام خوبی داشته و قیمت آنها و کارایی آنها نسبت به کفی های دیگر بیشتر است. اگر بخواهید از کفی جکدار در سرویس خود استفاده نمایید دیگر نمی توانید همزمان از کشو تخت نیز استفاده کنید. در کفی های جکدار شما میتوانید تشک را روی کفی جکدار خوابانده و هر زمان که تمایل داشتید جک را باز کرده و زیر کفی خود چمدان، لباس و هر چیز دیگری که دوست دارید را قرار دهید. کفی های جکدار هم خود به دو نوع پایه دار و تمام کلاف تقسیم می شوند که قیمت تمام کلاف آنها به نسبت پایه دار آن بیشتر است.

پاتختی ها نیز به صورت تکی به فروش می رسد و شامل دو عدد کشو می باشد. جنس بدنه آنها از نئوپان با روکش ملامینه بوده و ریل های به کار رفته در آنها ساچمه ای است. طول این پاتختی ها حدود 50 سانتی متر و عرض آن ها حدود 40 سانتی متر است. پاتختی ها در رنگ های سفید، ونگه، جویز و آنتیک طلایی تولید و عرضه می گردند.

دراورهای قاب آینه در چوب چوب به دو دسته تقسیم می شوند. دراورهای چوب و فلز و و دراورهای چوبی.

دراورهای چوب و فلز معمولا با تخت خواب های چوب و فلز ست می شوند که زیبایی و استحکام خوبی داشته و قیمت آنها مناسب است.

دراورهای چوبی نیز در چوب چوب انواع گوناگونی دارد: دراورهای 4 کشو با قاب آینه، دراورهای مدل L با آینه قدی، دراورهای سه بعدی و ... از سری دراورها در دسته سرویس خواب ها می باشند.

تشک های یک نفره در چوب چوب هم با برند رویال بوده و شامل تشک های طبی و تشک های طبی فنری می باشند.

تشک های طبی سفت بوده و هیچ گونه فنری در آنها به کار نرفته است و عموما مورد استفاده برای بیماران دیسک کمر و سالمندان می باشد. تشک های طبی فنری نیز دسته ای از تشک ها می باشند که مصرف عمومی داشته و در آنها از فنر نیز استفاده شده است. کیفیت هر کدام بسته به مقدار ضمانتی که دارند متفاوت است.

طول تشک های یک نفره در چوب چوب 200 سانتی متر و عرض آن ها 90 سانتی متر است.

تخت خواب یک نفره کلاسیک
تخت خواب یک نفره گلبرگ
تخت خواب یک نفره رویا

2. سرویس خواب دو نفره:

سرویس خواب های دو نفره در چوب چوب نیز مانند سرویس های یک نفره در مدل های چوب و فلز و چوبی به فروش می رسند.

طول تخت خواب دونفره 200 سانتی متر، عرض آن 160 سانتی متر و ارتفاع آن ها تا 100 سانتی متر می رسد. سرویس خواب های دونفره در چوب چوب مدل های متنوعی دارند که ارزان ترین آن ها شامل تخت خواب های فلزی بوده و گران ترین آنها شامل تخت خواب های چوبی و MDF می باشند.

دسته ای از سرویس خواب ها در فروشگاه اینترنتی چوب چوب هستند که باکس خور بوده به این معنی که از یک باکس 5 کشو در پایین تخت خواب استفاده می شوند که قیمت آنها به نسبت بقیه مدل های دیگر نسبتا بالاتر است. این تخت خواب ها عموما دارای لامپ های LED بوده و زیبایی بیشتری نسبت به بقیه مدل ها دارند.

سرویس کامل تخت خواب های دو نفره شامل: تخت، کشو تخت،.کفی، پاتختی، آینه و کنسول و تشک بوده که جنس، کیفیت و مدل های متنوعی با یکدیگر دارند.

طول تشک دو نفره نیز 200 سانتی متر و عرض آن 160 سانتی متر می باشد.

تخت خواب دو نفره تری استار
تخت خواب دو نفره ستایش
تخت خواب دو نفره سونیا

سرویس خواب دو طبقه:

تخت خواب های دو طبقه در چوب چوب مدل های گوناگونی دارند:

تخت خواب تمام فلز مانند مدل نیکا، تخت خواب چوب و فلز مانند مدل ملودی و کلاسیک، تخت خواب چوبی مانند مدل رادو و تخت خواب چوب و پارچه مانند مدل والریا که همگی هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت است.

طول این تخت خواب ها 200 سانتی متر، عرض آن 90 سانتی متر و ارتفاع آن ها به 165 سانتی متر از سطح زمین می رسد. این تخت خواب ها قابل جدا شدن هستند به طوری که شما می توانید طبقه پایین را از طبقه بالا جدا کنید. در این تخت خواب ها از یک نردبان فلزی و یک عدد حفاظ ایمنی فلزی استفاده گردیده است. رنگ بندی فلز در تخت خواب ها تنها شامل رنگ های سفید و مشکی می باشد. و رنگ بندی چوب در تخت خواب ها شامل: سفید، ونگه، جویز و آنتیک طلایی می باشد که البته در مدل های کودکانه رنگ های فانتزی مانند صورتی و قرمز هم به کار میرود.

سرویس کامل این محصول شامل: تخت، کشو تخت، کفی، دراور قاب آینه، پاتختی و تشک می باشد.

در تخت خواب های دوطبقه شما بایستی برای طبقه بالایی کفی تخت را فلزی انتخاب کرده و برای طبقه پایین آن نیز میتوانید هر مدل کفی که خواستید استفاده کنید.

تخت خواب های دوطبقه مناسب اتاق خواب بچه ها، هتل ها، خوابگاه ها و آسایشگاه ها تهیه و تولید شده که کارایی بسیار زیادی داشته و میتواند آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد.

تخت خواب دو طبقه فروهر
تخت خواب دو طبقه سونیا
تخت خواب دو طبقه والریا